شماره تماس

24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته تماس بگیرید

آدرس

دفتر تهران: تهران، خیابان ستارخان، جنب خیابان نیلوفر، پالک 656 ،ساختمان گلها، واحد 2

بوستان شاهین

 • دوشنبه 29 آذر 1400
 • بروزرسانی: دوشنبه 29 آذر 1400
 • بدون نظر
 • 2 دقیقه
 • 1020
 • بوستان شاهین
  3 از 5 بوسیله 3 رای

بوستان «شاهین» در محله ستارخان تهران و در خیابان سازمان آب قرار دارد و به دلیل فرسوده شدن سنگ فرش معابر و پیاده ‌‌روهای داخل بوستان دیگر قابل استفاده نبوده و از طرف دیگر بخشی از پیاده ‌رو دارای مشکلات هندسی نیز بود. ضمن اینکه این بوستان از نظر مناسب سازی برای عبور و مرور معلولین و نابینایان در زمان ساخت اولیه مناسب سازی نشده بود.

 

نام پروژه: پروژه محوطه سازی بوستان «شاهین»

محل اجرا: شهرداری منطقه 2 ناحیه 4 خیابان سازمان آب

موضوع پروژه: مرمت و بازسازی بوستان «شاهین»

یکی از مهم‌ترین پروژه‌های شرکت فنی و مهندسی «تدبیر پویان عصر» در ضمینه پارک سازی ، پروژه مرمت و بازسازی بوستان‌های منطقه 2 تهران است که در این قراردادها بیشتر فعالیت‌ها حول محور بازسازی معابر داخل بوستان‌ها، اصلاح هندسی معابر، طراحی و اجرای معابر برای عبور و مرور معلولان و نابینایان بوده است. چون در حال حاضر یکی از مهم‌‌ترین فاکتورهایی که در زمان ساخت بوستان‌های جدید و مرمت بوستان‌های موجود در نظر گرفته می‌شود توجه به شهروندان معلول و کم‌توان بوده که نیاز دارند تا آنها نیز سهمی از چنین فضاهای شهری ببرند و لزوم مناسب سازی برای این قشر از شهروندان نیز بیشتر از گذشته احساس می‌شود. اتفاق مثبتی که هر روز توجه به آن افزوده شده و از این نظر جای امیدواری وجود دارد و شرکت فنی و مهندسی «تدبیر پویان عصر» نیز در این خصوص دارای تخصص کافی و مناسب است.

بوستان «کیهان»، بوستان «مادر»، بوستان «عزیزی»، بوستان «شاهین» و... از جمله مهم‌ترین بوستان‌هایی هستند که در منطقه 2 تهران به منظور بازسازی و مرمت در اختیار شرکت فنی و مهندسی «تدبیر پویان عصر» قرار گرفت؛ اما در بین تمام بوستان‌های ذکر شده در این منطقه عمده فعالیت در بوستان «شاهین» واقع در ناحیه ۴ شهرداری منطقه ۲ تهران انجام گرفته شده است.

بوستان «شاهین» در محله ستارخان تهران و در خیابان سازمان آب قرار دارد و به دلیل فرسوده شدن سنگ فرش معابر و پیاده ‌‌روهای داخل بوستان دیگر قابل استفاده نبوده و از طرف دیگر بخشی از پیاده ‌رو دارای مشکلات هندسی نیز بود. ضمن اینکه این بوستان از نظر مناسب سازی برای عبور و مرور معلولین و نابینایان در زمان ساخت اولیه مناسب سازی نشده بود.

شرکت فنی و مهندسی «تدبیر پویان عصر» با توجه به چنین معایب و فرسودگی‌هایی خود را بر آن داشت تا در گام نخست به ارزیابی وضعیت موجود در بوستان «شاهین» بپردازد تا طراحی و اجرای معابر را به منظور اصلاح و بازسازی آغاز کند.

این طراحی نیز با توجه به اصول شهرسازی مدرن انجام گرفت و در کنار این اصول توجه به ضوابط مربوط به معمولین و نابینایان نیز در دستور کار قرار گرفته و نتیجه به دست آمده توسط طراحان و برنامه‌ ریزان با تجربه شرکت فنی و مهندسی «تدبیر پویان عصر» به کارفرما ارائه شد تا در صورت اصلاح و پیشنهاد نکات لازم به طرح نهایی اضافه شود.

در نهایت با پایان یافتن اصلاحات مورد نیاز از سوی معاونت فنی عمرانی شهرداری منطقه 2 تهران طراح اولیه طراحی و محوطه‌ سازی و ساخت معابر بوستان «شاهین» مورد تایید کارفرما قرار گرفت و دیگر نوبت به گام دوم رسید.

در گام دوم، نخست هماهنگی لازم با ناظر پروژه و مدیر فنی ناحیه ۴ جهت برنامه ریزی و زمان‌ بندی اجرا، انجام شد تا برای آغاز مراحل اجرا این امر از قسمت ورودی شمالی بوستان «شاهین» اجرایی شود تا به بهترین نتیجه را به دست آورد.

گام سوم که گام آغاز عملیات اجرایی بود؛ حدود ۳ هزار متر مربع پیاده‌ روسازی و حدود ۲۰۰۰ متر طول جدول‌ گذاری انجام شد که مدت زمان آن 4 ماه به طول انجامید.

 بوستان شاهین  بوستان شاهین
 بوستان شاهین  بوستان شاهین

در کنار توجه به معلولان و نابینایان در زمان طراح محوطه سازی و ساخت معابر نکته مهم دیگری که شرکت فنی و مهندسی «تدبیر پویان عصر» آن را در دستور کار خود قرار داد توجه به جانمایی وسایل ورزشی و رعایت ضوابط نصب آنها و همچنین اصلاح محیط‌های ورزشی بود تا با توجه به اصول و قواعد استاندارد وسایل ورزشی بوستان‌ها اجرایی شود و خوشبختانه این مهم نیز به بهترین شکل ممکن صورت گرفت و دیگر شهروندان این محله پس از پایان اصلاح و مرمت بوستان به بهترین شکل ممکن می‌‌توانند از امکانات بوستان «شاهین» بهره ‌مند شوند.

 بوستان شاهین  بوستان شاهین  بوستان شاهین
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیلی شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه

نام و نام خانوادگی
ایمیل


  2     +     6   =


شرکت فنی مهندسی تدبیر پویان عصر