شماره تماس

24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته تماس بگیرید

آدرس

دفتر تهران: تهران، خیابان ستارخان، جنب خیابان نیلوفر، پالک 656 ،ساختمان گلها، واحد 2

پیاده‌رو سازی خیابان زرافشان

 • شنبه 20 آذر 1400
 • بروزرسانی: شنبه 20 آذر 1400
 • بدون نظر
 • 2 دقیقه
 • 767
 • پیاده‌رو سازی خیابان زرافشان
  5 از 5 بوسیله 2 رای

از آنجایی که خیابان «زرافشان» دارای فرعی‌های متعددی است بر سر هر فرعی عملیات مناسب سازی پیاده‌رو به منظور عبور معلولان نیز انجام شد و سنگفرش پیاده‌رو طبق ضوابط نابینایان با سنگفرش سکه‌ای‌، سنگفرش شیاری و نوار بسایی به اجرا درآمد تا معمولان و نابینایان نیز بتوانند در این محدوده رفت و آمدی آسان و ایمن داشته باشند.

نام پروه: پیاده‌رو سازی خیابان زرافشان

محل اجرا: شهرک غرب بلوار زرافشان

تاریخ اجرا: تابستان 98

موضوع: عملیات مرمت و بازسازی پیاده‌رو‌های سطح ناحیه ۷ شهرداری منطقه 2 تهران

کارفرما: شهرداری منطقه 2 تهران

طراحی و نظارت: معاونت فنی و عمرانی شهرداری منطقه 2 تهران

«پیاده‌روسازی در پهنه شمالی منطقه ۲ تهران»، عنوان قراردادی بود که در مهر ماه سال 1397 بین شرکت فنی و مهندسی «تدبیر پویان عصر» و شهرداری منطقه ۲ تهران بسته شود.

در این قرار داد هدف از عملیات عمرانی احداث و بازسازی پیاده‌روها به منظور رفع معضل و مشکلات تردد عابران پیاده بود. ضمن اینکه در بازسازی صورت گرفته شده، مناسب سازی معابر برای معلولان و نابینایان نیز در نظر گرفته شود.

بر همین اساس احداث و بازسازی پیاده‌روهای خیابان‌های نواحی شمالی منطقه 2 یعنی نواحی یک، 7، 8 و 9  اعم از خیابان‌های ایثارگران ناحیه 9، فاتحان ناحیه 9، زرافشان ناحیه 7 و بلوارهای شهرداری ناحیه یک، صدف ناحیه یک، طاهرخانی خیابان صحرا ناحیه 8، پیاده‌رو اطراف میدان کاج ناحیه یک و پیادهرو میدان صنعت ناحیه 7 و... مورد توجه و در دستور کار قرار گرفت. همچنین معابر بوستان‌های نواحی شمالی منطقه 2 از سوی شرکت فنی و مهندسی «تدبیر پویان عصر» مرمت و بازسازی شدند.

یکی از خیابان‌های اصیل‌نشین و گران‌قیمت تهران، خیابان «زرافشان» در شهرک غرب است. با این وجود از پیاده‌رو مطلوب و مناسبی برخوردار نبود و نیاز به ترمیم، بازسازی و تعویض سنگفرش و زیرسازی و روسازی پیاده‌رو داشت.

به همین دلیل، عملیات عمرانی این پیادهرو در اولویت قرار گرفت و از آنجایی که این بلوار محل زندگی برخی از سران و سرمایه‌داران کشور است؛ از نظر امنیتی دارای حساسیت و دقت بالایی بوده و لذا برای اجرای ساخت و مرمت پیاده‌رو در این محدوده تماما طبق اصول و ضوابط پیاده‌رو سازی صادره از وزارت راه و شهرسازی انجام گرفت. همچنین  نکات ایمنی اعم از HSE و پلان ترافیکی صادر شده از سوی راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ به دقت در زمان اجرای عملیات بازسازی و مرمت پیاده‌رو به مرحله اجرایی درآمد.

با توجه به آنچه اشاره شد، عملیات تخریب و بازسازی پیاده‌رو خیابان «زرافشان» با نظم و سرعت خاصی انجام گرفت. به گونه‌ای که نخاله‌های حاصل از تخریب در همان ساعت بارگیری و از محل پروژه خارج و مصالح مورد نیاز پروژه در همان روزِ اجرا به محل پروژه حمل می‌شد و دپو انجام می‌گرفت.

از آنجایی که خیابان «زرافشان» دارای فرعی‌های متعددی است بر سر هر فرعی عملیات مناسب سازی پیاده‌رو به منظور عبور معلولان نیز انجام شد و سنگفرش پیاده‌رو طبق ضوابط نابینایان با سنگفرش سکه‌ای‌، سنگفرش شیاری و نوار بسایی به اجرا درآمد تا معمولان و نابینایان نیز بتوانند در این محدوده رفت و آمدی آسان و ایمن داشته باشند.

گفتنی است محاسبه و طراحی شیب طولی و عرضی و جانمایی باغچه و فضای سبز قبل از شروع عملیات تخریب از سوی شرکت فنی و مهندسی «تدبیر پویان عصر» طراحی شده و به تایید دستگاه نظارت و مدیر فنی ناحیه 7 شهرداری منطقه ۲ تهران رسید. با توجه به برنامه‌ریزی و طراحی مورد نیاز، عملیات ذکر شده مدت 2 ماه به طول انجامید. پروژه‌ای که بیش از ۸۰۰ متر طول پیاده‌روی آن تخریب و نوسازی شد و زیرسازی پیاده‌رو با بتن عیار 300 و روسازی با کفپوش‌های بتنی با ضخامت ۶ سانتی‌متری و ملات ماسه سیمان به بهترین شکل ممکن صورت گرفت و توانست رضایت کارفرما را در پایان عملیات به همراه داشته باشد.

  پیاده‌رو سازی خیابان زرافشان  پیاده‌رو سازی خیابان زرافشان  پیاده‌رو سازی خیابان زرافشان
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیلی شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه

نام و نام خانوادگی
ایمیل


  4     -     3   =


شرکت فنی مهندسی تدبیر پویان عصر