شماره تماس

24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته تماس بگیرید

آدرس

دفتر تهران: تهران، خیابان ستارخان، جنب خیابان نیلوفر، پالک 656 ،ساختمان گلها، واحد 2

پروژه محوطه سازی بوستان بوستان

 • دوشنبه 22 آذر 1400
 • بروزرسانی: دوشنبه 29 آذر 1400
 • بدون نظر
 • 2 دقیقه
 • 706

بوستان «بوستان» یکی از بوستان‌های قدیمی محله شهرک غرب است که بخشی از سنگ فرش‌های معابر داخلی آن به مرور زمان و با بارش‌های مکرر و گذران فصول، لق و فرسوده شده از این رو شهرداری منطقه ۲ تهران با درخواست‌های مکرر شهروندان از برای رسیدگی به وضع موجود مواجه بود تا مرمت‌های لازم بر روی آنها صورت گیرد. به دلیل همین درخواست‌های مکرر، شهرداری منطقه 2 تهران تصمیم بر آن گرفت تا بودجه‌ای به منظور تخریب، مرمت و بازسازی سنگفرش‌های پیاده‌روهای بوستان «بوستان» در نظر گیرد و اقدام به تعویض آنها کند.

نام پروژه: پروژه محوطه سازی بوستان بوستان

محل اجرا: شهرک غرب میدان کتاب خیابان سرو  بوستان بوستان شهرداری منطقه 2 ناحیه 8

تاریخ اجرا: پاییز 97

موضوع پروژه: تخریب مرمت و بازسازی پیاده‌رو بوستان بوستان

 

قرارداد «عملیات پیاده‌روسازی در پهنه شمالی منطقه ۲ تهران»، قراردادی بود که مهر ماه سال 1397 ما بین شرکت فنی و مهندسی «تدبیر پویان عصر» و شهرداری «منطقه ۲ تهران» منعقد شد.

احداث و بازسازی پیاده‌روها با هدف رفع معضل و مشکلات عبور و مرور عابران پیاده و همچنین مناسب سازی معابر برای عبور و مرور معلولان و نابینایان، اصلی‌ترین اهدافی بود که در این قرار داد به آن اشاره شد.

پیاده‌روهای خیابان‌های ایثارگران ناحیه 9، فاتحان ناحیه 9، زرافشان ناحیه 7، پیاده‌روهای بلوارهایی چون شهرداری ناحیه یک، صدف ناحیه یک، طاهرخانی خیابان صحرا ناحیه 8، پیاده‌رو میدان صنعت ناحیه 7، پیاده‌رو اطراف میدان کاج ناحیه یک و... و همچنین معابر بوستان‌های واقع در نواحی شمالی منطقه 2 که نواحی یک، 7، 8 و 9 را در برمی‌گیرد از جمله معابری هستند که در دستور کار شرکت فنی و مهندسی «تدبیر پویان عصر» قرار گرفتند.

بوستان «بوستان» یکی از بوستان‌های قدیمی محله شهرک غرب است که بخشی از سنگ فرش‌های معابر داخلی آن به مرور زمان و با بارش‌های مکرر و گذران فصول، لق و فرسوده شده از این رو شهرداری منطقه ۲ تهران با درخواست‌های مکرر شهروندان از برای رسیدگی به وضع موجود مواجه بود تا مرمت‌های لازم بر روی آنها صورت گیرد.

به دلیل همین درخواست‌های مکرر، شهرداری منطقه 2 تهران تصمیم بر آن گرفت تا بودجه‌ای به منظور تخریب، مرمت و بازسازی سنگفرش‌های پیاده‌روهای بوستان «بوستان» در نظر گیرد و اقدام به تعویض آنها کند.

گام نخست اجرایی شدن چنین پروژه‌ای، بررسی موقعیت بوستان «بوستان» و توجه به دسترسی‌های موجود به این بوستان بود. چراکه این بوستان در میان کوچه‌ها و خیابان‌های باریک و شلوغ قرار داشته و در نتیجه حمل مصالح با کامیون و تریلی به سادگی ممکن نبود.

از این رو چاره‌ مسئولان برنامه‌ریز و اجرایی شرکت فنی و مهندسی «تدبیر پویان عصر» جز استفاده از کامیونت و خودروهای کوچک برای حمل نخاله و مصالح تا ورودی بوستان نبود و چون معابر داخل بوستان «بوستان» باریک و غیر قابل عبور برای وسایل حمل و نقل باری بودند؛ مجبور به حمل دستی مصالح و نخاله‌های حاصل از تخریب و استفاده از نیروی انسانی بودند.

در نظر گرفتن چندین معبر از معابر داخل بوستان «بوستان» که دارای معضلات و مشکلات زیادی بود از جمله راهکارهایی تلقی شدند تا ابتدا دورترین نقطه از ورودی بوستان «بوستان» مورد عملیات تخریب و بازسازی این شرکت فنی و مهندسی قرار گیرد و سپس به مرمت باقی ورودی‌های بوستان برسند.

با توجه به تمام دشواری‌ها و مشقت‌هایی که در زمان عملیات تخریب و بازسازی این بوستان وجود داشت در نهایت پس از 2 ماه این عملیات به اتمام رسید و در طی عملیات بازسازی، حدودا ۱۵۰۰ متر مربع مساحت تخریب و بازسازی مجدد انجام شد.

شایان ذکر است زیرسازی پیاده‌رو با بتن عیار 300 و روسازی با کفپوش‌های بتنی با ملات ماسه سیمان صورت گرفت و از آنجایی که در این بوستان به دلیل وجود وسایل ورزشی و نیمکت‌های پارک، عملیات تخریب باید با دقت انجام می‌شد تا صدمه‌ای نیز به وسایل موجود در بوستان وارد نشود؛ انجام این عملیات با دقت بالایی از سوی مسئولان اجرایی و ناظران صورت گرفت.

لذا بعد از اجرای کفپوش و پیاده‌رو، تمامی وسایل ورزشی و نیمکت‌ها طبق ضوابط و دستورالعمل در محل قبلی نصب شدند و از آنجایی که عملیات اجرایی  بوستان «بوستان» در فصل پاییز انجام گرفت و اجرای عمیات با بارشهای مکرر پاییز همراه بود؛ تلاش شرکت فنی و مهندسی «تدبیر پویان عصر» بر این بود تا با وجود تمام وقفه‌ها و مشکلات پیش آمده‌ای که به آنها اشاره شد بهترین نتیجه را به ارمغان آورد که خوشبختانه این مهم رقم خورد.

1. وضع موجود               2. تخریب                   3. اجرا                      4. نظافت                     5. بهربرداری

 بوستان بوستان  بوستان بوستان  بوستان بوستان  بوستان بوستان  بوستان بوستان
 بوستان بوستان  بوستان بوستان  بوستان بوستان  بوستان بوستان  بوستان بوستان

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیلی شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه

نام و نام خانوادگی
ایمیل


  7     +     4   =


شرکت فنی مهندسی تدبیر پویان عصر