شماره تماس

24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته تماس بگیرید

آدرس

دفتر تهران: تهران، خیابان ستارخان، جنب خیابان نیلوفر، پالک 656 ،ساختمان گلها، واحد 2

پیاده‌روسازی خیابان البرز

  • یکشنبه 21 آذر 1400
  • بروزرسانی: سه شنبه 23 آبان 1402
  • بدون نظر
  • 2 دقیقه
  • 801
  • پیاده‌روسازی خیابان البرز
    4.75 از 5 بوسیله 4 رای

عملیات نگهداشت و بازسازی معابر سطح ناحیه 4 شهرداری منطقه2 تهران شرکت فنی و مهندسی «تدبیر پویان عصر» به دلیل داشتن سابقه بالا در زمینه ساخت پیاده‌رو و همچنین بازسازی و نگهداشت چنین فضاهای شهری؛ این امکان را دارد تا با بهترین نیروهای با تجربه خود، فعالیت‌هایی از این دست را با بالاترین کیفیت و در مدت زمان مناسب انجام دهد. با توجه به همین قابلیت نیز شهرداری منطقه 2 از این شرکت به منظور تعمیر و نگهداری پیاده‌رو و جداول این منطقه دعوت به عمل آورد تا با بودجه در نظر گرفته شده در سال 98 این مهم به مرحله اجرایی شدن برسد.

پیاده‌روسازی خیابان البرز

نام پروه: پیاده‌رو سازی خیابان البرز

محل اجرا: مرزداران، خیابان البرز دهم

تاریخ: تابستان 98

موضوع: 

برای انجام عملیات عمرانی، در نهایت قراردادی فی مابین ناحیه ۴ شهرداری منطقه ۲ و شرکت فنی و مهندسی «تدبیر پویان عصر» با موضوع عملیات نگهداشت پیاده‌رو و شبکه فرعی جمع آوری آب‌های سطحی در ناحیه 4 صورت گرفت.

گفتنی است در این قرارداد بیشترین عملیات اجرایی بر روی پیاده‌رو و اَنهاری که از قبل احداث شده بود و دارای مشکلات و معضلات کوچک بودند؛ انجام شد و احداث معابر جدید در دستور کار نبود.

از آنجایی که ناحیه 4 منطقه ۲ تهران از شمال به اتوبان حکیم، از شرق و جنوب به اتوبان شیخ فضل الله و از غرب به بزرگراه یادگار امام منتهی می‌شود و سطح محصور شده توسط این 3 اتوبان، محدوده عملیات اجرایی این قرارداد بود؛ عملیاتی که در این قرارداد انجام گرفت، تعویض جداول نهر بزرگراه جلال آل احمد و تعمیر و بازسازی پیاده‌رو و رفع آب‌گرفتگی معابر فرعی و اصلی خیابان ستارخان و ... بودند.

علاوه بر آن، تعمیر و بازسازی پیاده‌رو و رفع آب‌گرفتگی معابر فرعی و اصلی خیابان کاشانی پور نیز در دستور کار قرار گرفت و همچنین تعمیر و بازسازی پیاده‌رو و رفع آب‌گرفتگی معابر فرعی و اصلی خیابان جهانی نسب، تعمیر و بازسازی پیاده‌رو و رفع آب‌گرفتگی معابر فرعی و اصلی خیابان سازمان آب نیز به شکل قابل قبولی به مرحله اجرایی در آمد. ضمن اینکه در کنار آنچه اشاره شد می‌توان تعمیر و بازسازی پیاده‌رو و رفع آب‌گرفتگی معابر فرعی و اصلی خیابان مرزداران و... را هم ذکر کرد.

به دلیل آنکه عملیات اجرایی در هر یک از آدرس‌های ذکر شده توسط مدیر فنی ناحیه ۴ مختصر بوده و حجم قابل توجهی نداشت؛ طی زمان حداکثر یک الی 2 هفته، عملیات اجرایی از شروع، تخریب تا بازسازی و تحویل به اتمام ‌رسیدند.

اما از جمله عملیات قابل توجه و چشمگیر در این پروژه، عملیات ترمیم و بازسازی پیاده‌رو خیابان البرز واقع در خیابان مرزداران بود. خیابانی قدیمی که پیاده‌روی آن نیز به هیچ عنوان برای معلولان و حتی عابران پیاده بدون مشکلات جسمی نیز مناسب نبود. ابتدا برای نگهداشت و بازسازی چنین معبری وضع موجود مورد بررسی قرار گرفت تا طبق آن شیب عرضی و طولی پیاده‌رو طراحی شود. بعد از آن بود که تصمیم گرفته شد تا پیاده‌روی قدیمی به صورت کامل تخریب شود و پیاده‌روی جدید با زیرسازی بتن عیار 300 و روسازی کفپوش بتنی جایگزین آن گردد. علاوه بر آنچه اشاره شد برای هموار سازی عبور و مرور نابینایان نیز نوار بساوایی با ملات ماسه سیمان به اجرا درآمد.

در این مقطع از پروژه که در نهایت 10 روز به طول انجامید؛ طول پیاده‌رو حدودا ۱۰۰ متر و عرض آن حدود ۳ متر بود و جهت اجرای آن حدودا ۳۰ متر مکعب بتن مصرف شد و در نتیجه با توجه به شرایط موجود به بهترین شکل ممکن به پایان رسید تا تمامی شهروندان ناحیه 4 منطقه 2 تهران بتوانند عبور و مروری راحت‌تر و با کیفیت مطلوب‌تری داشته باشند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیلی شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه

نام و نام خانوادگی
ایمیل


  6     -     5   =


شرکت فنی مهندسی تدبیر پویان عصر