شماره تماس

24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته تماس بگیرید

آدرس

دفتر تهران: تهران، خیابان ستارخان، جنب خیابان نیلوفر، پالک 656 ،ساختمان گلها، واحد 2

پیاده رو سازی بلوار شهرداری

  • یکشنبه 21 آذر 1400
  • بروزرسانی: سه شنبه 23 آبان 1402
  • بدون نظر
  • 2 دقیقه
  • 1178
  • پیاده رو سازی بلوار شهرداری
    4.38 از 5 بوسیله 12 رای

مهرماه سال 1397 قراردادی مابین شرکت فنی و مهندسی «تدبیر پویان عصر» و شهرداری منطقه ۲ تهران با موضوع قرارداد «عملیات پیاده‌روسازی در پهنه شمالی منطقه ۲ تهران» منعقد شد. احداث و بازسازی پیاده‌روها به منظور رفع معضل و مشکلات عبور و مرور عابران پیاده و همچنین مناسب سازی معابر برای سهولت در رفت و آمد معلولان و نابینایان؛ نکات مهمی بود که مورد توجه قرار گرفت.

نام پروه: پیاده رو سازی بلوار شهرداری           

محل اجرا: سعادت آباد بلوار شهرداری

تاریخ اجرا: بهار 98

موضوع: عملیات مرمت و بازسازی پیاده روهای سطح ناحیه یک شهرداری منطقه 2 تهران

کارفرما: شهرداری منطقه 2 تهران

طراحی و نظارت: معاونت فنی و عمرانی شهرداری منطقه 2 تهران

 

مهرماه سال 1397 قراردادی مابین شرکت فنی و مهندسی «تدبیر پویان عصر» و شهرداری منطقه ۲ تهران با موضوع قرارداد «عملیات پیاده‌روسازی در پهنه شمالی منطقه ۲ تهران» منعقد شد.

احداث و بازسازی پیاده‌روها به منظور رفع معضل و مشکلات عبور و مرور عابران پیاده و همچنین مناسب سازی معابر برای سهولت در رفت و آمد معلولان و نابینایان؛ نکات مهمی بود که مورد توجه قرار گرفت.

پهنه شمای منطقه 2 تهران شامل نواحی 1، 7، 8 و 9می‌باشد و پیاده‌روهای خیابان‌هایی چون ایثارگران ناحیه 9، فاتحان ناحیه 9، زرافشان ناحیه 7، میدان صنعت ناحیه 7 و بلوارهای شهرداری ناحیه یک، صدف ناحیه یک، طاهرخانی خیابان صحرا ناحیه 8 و همچنین پیاده رو اطراف میدان کاج ناحیه یک و... در کنار معابر بوستان‌های نواحی شمالی منطقه 2 یعنی نواحی 1، 7، 8 و 9 از جمله مواردی بودند که برای احداث و بازسازی در دستور کار قرار گرفتند.

با وجود آنکه یکی از خیابان‌های پرتردد پایتخت در منطقه 2 شهر تهران به نام خیابان «شهرداری» در سعادت آباد، بلوار سرو واقع شده است؛ پیاده‌رو مطلوب و مناسبی نداشت و مدت زمان طولانی نیاز به ترمیم، بازسازی و احداث پیاده‌‌رویی جدید در این محدوده احساس می‌شد.

به همین منظور دستور کار از جانب معاونت فنی و عمرانی شهرداری منطقه 2 تهران برای انجام عملیات تخریب و بازسازی پیاده‌روی بلوار «شهرداری» ابلاغ شد؛ اما به دلیل تردد بالای عابران پیاده در این پیاده‌رو، عملیات تخریب و بازسازی آن با معضل ترافیک انسانی رو به رو بود.

با توجه به وجود چنین معضلی و برای جلوگیری از به وجود آوردن سد معبر و سلب آسایشِ شهروندانِ این منطقه از شهر تهران؛ زمان اجرای عملیات تخریب به صورت مرحله به مرحله و با زمان‌بندی دقیق از سوی شرکت فنی و مهندسی «تدبیر پویان عصر» در نظر گرفته شد تا تخریب، اصولی و بازسازی به شکل دقیقی انجام گیرد.

از آنجایی که قرار بر این بود تا کم‌ترین سد معبر برای عابران پیاده در زمان انجام عملیات تخریب و بازسازی به وجود آید؛ برای عبور و مرور مناسب عابران پیاده، علائم ایمنی منحرف کنندۀ مسیر در نظر گرفته شد تا از طریق آن، عابران به راحتی وارد مسیر جایگزین شوند.

به دلیل رفت و آمد بالا در طول روز نیز عملیات تخریب در شب و عملیات بازسازی و احداث در روز به اجرا درآمد و با توجه به چنین مسائلی این عملیات به مدت یک ماه به طور انجامید.

در همین مدت زمان، حدود ۴۰۰ متر، طول پیاده‌رو در عرض 3 متر تخریب و باسازی شد که در این بازسازی‌ها بخشی نیز به رمپ معلول و بخشی به نوار نابینا اختصاص یافت.

گفتنی است در این پروژه، 1200 متر مربع سطح تخریب و بازسازی شد. ضمن اینکه زیرسازی پیاده‌رو از بتن با عیار 300 به متراژ 120 متر مکعب انجام گردید و روسازی پیاده‌رو نیز با کفپوش بتنی و ملات ماسه سیمان و اجرای نوار بسایی در نظر گرفته شد تا در نهایت این پروژه تخریب و بازسازی به بهترین شکل ممکن به مرحله اجرایی درآید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیلی شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه

نام و نام خانوادگی
ایمیل


  3     +   =   6  


شرکت فنی مهندسی تدبیر پویان عصر