شماره تماس

24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته تماس بگیرید

آدرس

دفتر تهران: تهران، خیابان ستارخان، جنب خیابان نیلوفر، پالک 656 ،ساختمان گلها، واحد 2

شبکه‌ جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی

  • شنبه 20 آذر 1400
  • بروزرسانی: دوشنبه 22 آذر 1400
  • بدون نظر
  • 2 دقیقه
  • 2554
  • شبکه‌ جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی
    4.06 از 5 بوسیله 36 رای

شرکت فنی مهندسی «تدبیر پویان عصر» با آگاهی کامل از نحوه طراحی و اجرای عملیات احداث و عملیات بازسازی یا مرمت شبکه های جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی با در دست داشتن تیم‌های طراحی و اجرای مجرب و حرفه‌ای و دارای سال‌ها تجربه در این زمینه قادر به ارائه خدماتی از زیر می‌باشد.

شبکه‌های جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی

بارش باران و برف از جمله رحمت و نعمت های الهی است و باعث سرسبزی و طراوت و زندگی می‌شود ولی همین باران و برف اگر بر سطح معابر سواره‌رو و پیاده‌رو روان شوند و اگر مدیریت و تدابیری جهت جمع‌آوری آب های سطحی صورت نگیرد باعث ایجاد مشکل و معضل‌های آبگرفتگی می‌شوند اگر شدت بارش همچنان بیشتر باشد باعث ایجاد سیلاب و سیل در نواحی شهری و روستایی می‌گردد به همین منظور تمامی شهرها و مسئولان شهری ضوابط و تدابیری جهت هدایت و جمع‌آوری آب‌های سطحی دارند.

آب‌های سطحی منابع بسیار ارزشمندی هستند که می‌توان از آنها برای آبیاری فضای سبز شهر استفاده کرد ضمن این که با هدایت آب‌های سطحی به حوضچه‌های مخصوص آب‌، مورد نیاز برای کشاورزی در اطراف شهرها و روستاها را نیز می‌توان تامین کرد در این راستا کانال‌های جمع‌آوری آب‌های سطحی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا علاوه بر رسوب‌گیری و جلوگیری از ایجاد سیل و آبگرفتگی شهر سبب کاهش سرعت آب و کنترل و هدایت جریان آب های سطحی می‌شود.

زیرساخت‌های شهری از اصلی‌ترین عناصر شاخص و تشکیل دهنده فرم شهر محسوب می‌شوند و از آنجایی که تاسیسات هدایت و جمع‌آوری آب‌های سطحی نقش تعیین کننده در خلق منظره شهر دارند لذا طراحی و اجرای درست این زیرساخت ها در شهر ضروری به نظر می رسد. عدم توجه به طراحی مناسب شبکه جمع‌آوری آب‌های سطحی در یک شهر اثرات نامطلوبی از جمله آب‌گرفتگی معابر، کانالها مشکلات زیست‌محیطی ترافیکی تخریب و ... را به همراه دارد. آبگرفتگی معابر در شهرها دلایل زیادی دارد که تبعات آن آسیب به تاسیسات و ساختمان های خصوصی و عمومی و اختلال در سیستم حمل و نقل عمومی وایجاد مشکل در تردد شهروندان می‌شود.

شرکت فنی مهندسی «تدبیر پویان عصر» با آگاهی کامل از نحوه طراحی و اجرای عملیات احداث و عملیات بازسازی یا مرمت شبکه های جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی با در دست داشتن تیمهای طراحی و اجرای مجرب و حرفه‌ای و دارای سال‌ها تجربه در این زمینه قادر به ارائه خدماتی از زیر می‌باشد.

- طراحی و تهیه کلیه مصالح و اجرای جداول قائم بتنی و سنگی

- طراحی و تهیه کلیه مصالح و اجرای نیم نهر بتنی و آبرو همسان(نهر کانیو)

- طراحی و تهیه و اجرای مجاری زیرسطحی با لوله پلی اتیلن و یا جداول قائم به صورت سرباز و سرپوشیده طبق ضوابط و دیتایل شهرسازی

- طراحی و تهیه مصالح و اجرای حوضچه رسوب گیری بتنی

- طراحی و تهیه مصالح و اجرای آشغالگیر پلی اتیلنی

- طراحی و تهیه مصالح و اجرای نهر روباز غیرهمسان

 

شبکه‌ جمع‌آوری و هدایت آب‌های سطحی
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیلی شما منتشر نخواهد شد.

دیدگاه

نام و نام خانوادگی
ایمیل


  -     3   =   1  


شرکت فنی مهندسی تدبیر پویان عصر